Informace o produktu Faber

Faber

Domácí průlezky s nekonečnou variabilitou. Světový nápad českých autorů

Nahraďte dětem čas u tabletů montováním, šplháním, klouzáním, houpáním a zdoláváním překážek. Každý den mohou být jiné! Faber je domácí tělocvična s úžasným množstvím staveb. Dopřejte svým dětem zábavu a zdravý pohyb, sobě příležitost společné hry a nebo chvíli odpočinku. Vyberte si některou z hotových sad dílů nebo vymyslete vlastní stavbu či sadu a pořiďte stavební díly jednotlivě.

Popis výrobky Ι Do e-shopu

Popis

V čem je Faber tak jedinečný?

 • Je úžasně flexibilní. Nabízí ohromné množství kombinací a s Vašimi dětmi roste. Dokoupíte několik dílů, a hned tu máte nová dobrodružství. Začnete malým trojúhelníkem se skluzavkou, ze které se váš prďola poprvé v životě sklouzne a skončíte u domácího hřiště s boulderingovou stěnou, na které pochopí, co je to životní výzva. Pak na pár let Faber schováte a počkáte, až se po něm začnou pídit děti vašich dětí. A možná že ho neschováte. Co byste bez něj po večerech dělali?

Kolik má stavebnice dílů?

 • Jeden základní panel, 12 základních stavebních dílů a 6 doplňků. Už z několika stavebních dílů budete schopni vytvořit mnoho různých staveb. Ty pak můžete rozhýbat vhodně zvolenými doplňky.

Kolik staveb lze ze stavebnice postavit?

 • Z dílů Faber dokážete vykouzlit tisíce různých staveb. Počet snadno zjistíte z názvu sady (Faber 26 — dvacet šest staveb).
 • Množství staveb raketově roste s každým dalším přikoupeným dílem nebo doplňkem. Celkový počet staveb je nekonečný. Záleží jen na množství pořízených dílů, vaší fantazii a asertivitě vašich opičáků.
 • Aby nedošlo k omylu, vzhledem ke sdílení stejných dílů v sadě nelze uváděný počet staveb budovat a využívat současně.

Jak nakoupit správné díly?

 • Abychom vám výběr dílů usnadnili, nabízíme několik výchozích sad stavebních dílů. U každé sady ukážeme, co všechno z ní je možné postavit. Díly pak objednáte jedním kliknutím.
 • Stavební díly můžete nakupovat také jednotlivě. K ověření svých konstrukčních výbojů a k sestavení kusovníku použijte online konfigurátor (ve výstavbě, zanedlouho bude spuštěn)
 • K sadám dílů nebo k dílům nakoupeným zvlášť pak můžete přibalit i různé doplňky, které Faber promění v kultovní objekt pokojíčku nebo zahrady. 
 • S výběrem dílů vám rádi poradíme po mailu nebo telefonicky.

Čím začít?

 • Nejlépe menší hotovou sadou, např. Faber 3, Faber 10 nebo Faber 26, zvlášť pokud ji pořizujete capartům-začátečníkům. Když si Faber osaháte a junior zvýší nároky, můžete přikoupit další sady, samostatné díly nebo doplňky. Všechny jsou kompatibilní a cena dílů v sadách je stejná jako díly nakoupené samostatně — cena sady Faber 10 je naprosto stejná, jako když všechny díly z ní naklikáte zvlášť v sekci samostatné díly. Na začátku tudíž nemusíte spěchat, nic vám neuteče.

Kam se dá Faber umístit?

 • Všude, kde jsou děti. Mají malý pokojíček jako klícku? Vejde se i tam. Nakoupíte prostě to, co vám neudělá průlezku z celého bytu.
 • Řadu sestav můžete připevnit či zavěsit na zeď a ve vzácných chvílích nepotřeby rychle sklopit nebo jinak uklidit.
 • Důležitá věc — Faber bez nátěru je určen výhradně do interiéru. Chcete-li jej provozovat na dvorku nebo v zahradě, předem nás kontaktujte s tímto požadavkem. Zašleme Vám cenovou nabídku a rádi Vám stavební díly a příslušenství naolejujeme. Nebo si můžete vše natřít sami — sadu na olejování vám rádi přibalíme. Více informací o Faber venku naleznete zde.

Z čeho je stavebnice vyrobena?

 • Ze zdravotně nezávadného bukového masivu a bukového kompozitu. Všechno domýšlíme do detailu s ohledem na funkčnost, pevnost, bezpečnost a design. Faber standardně dodáváme bez nátěru. Více o nátěru a o Faber venku naleznete zde.

Je hra na průlezce bezpečná?

 • Stavebnici testujeme na vlastních dětech. Pokud vám to nestačí, splňuje i přísnou evropskou normu ČSN EN 71 pro dětské hračky. Jednotlivé díly jsou velmi pevné a samy o sobě unesou i dospělého. Nosnost konkrétní stavby může být samozřejmě nižší. Nenechávejte proto děti stavět bez dozoru! Kontrolujte, zda si nehrají na visutém mostě podepřeném šicím strojem nebo stohem knih. Nedoporučujeme ani skokanské věže a odpalovací rampy. Aktuální výtvor musí mít přiměřenou statiku, díly musí být řádně sesazené a pevně spojené. Chápeme, že vaše dítko propadne stavitelské euforii, stavební dozor je ale na Vás.

Jak velkým dětem jsou průlezky určeny?

 • Pod bedlivým dozorem dospělých si na průlezce Faber můžou trhat dupačky i sotva vylíhnutí kulíšci. O tom, zda na průlezky pustit už tří-, nebo až pětileté dítě, záleží na náročnosti stavby i motorických schopnostech dítěte. (Jeden náš 98letý zákazník ve Faberu pěstuje kytky).

Obsahuje hračka malé díly hrozící spolknutím?

 • Ne, není-li vaše dítko ochotno pozřít (naši nejmenší) matici o rozměru 5 × 5 × 3,5 cm. Máte-li pochybnosti, dejte mu před vypuštěním řádně najíst.

 • Výjimkou může být zakoupená zpevňující sada kolíků Faberkterá je bezpečná až po namontování do příslušných otvorů ve spojkách T1, T2, T3 a E1. Nenechte Vaše potomky hrát si s těmito samostatnými částmi. 

Zvládne stavbu průlezky i samo dítě?

 • Základní prvky jsou poměrně robustní a velké. Manipulovat s nimi dokážou děti v předškolním věku. Znovu opakujeme: dětskou fantazii brzděte a pevnost stavebnice po přestavbě vždy pečlivě kontrolujte.

Jaká je životnost Fabera?

 • Nevíme. Všechno ale nasvědčuje, že nás přinejmenším o století přežijí. Na výrobní vady výrobku poskytujeme neomezenou záruku.

Jak Faber udržovat?

 • Při malém znečištění vlhkým hadrem bez použití chemie.
 • Při větším znečištění můžete díly zlehka přebrousit brusným papírem o zrnitosti 400 a jemnější. Takovouto přebrušovací sadu si můžete zakoupit v našem e-shopu. Olejované díly je vhodné po přebroušení znovu přetřít námi dodávaným olejem.

Zajišťujete opravy a repas?

 • Ano. Mechanické poškození jednotlivých dílů není příliš pravděpodobné. Chcete-li výrobek renovovat a dát mu nový lesk, neváhejte se na nás obrátit.

Jaký má Faber dopad na životní prostředí?

 • Žijeme ekologií. Jsme generace, která už nejen chce, ale musí. Začínáme hned u designu: výrobky navrhujeme s ohledem na polotovary, abychom minimalizovali odpad. 99 % výrobků je z obnovitelných zdrojů. Dřevo pochází z lesů s FSC certifikátem, v nichž se hospodaří udržitelným způsobem. Sami vysazujeme mnohem více stromů, než kolik jich spotřebujeme. Podporujeme i další výsadbové projekty. Naše výroba neprodukuje žádné škodlivé látky. Všechen odpadní materiál spotřebujeme na vytápění v moderních ekologických kotlích. Obalové materiály vracíme zpět do oběhu. Návody a faktury dodáváme jen v elektronické podobě až na nezbytné a zákonem dané příbalové letáky s upozorněním. Můžete mít čisté svědomí.

Lze si někde průlezky prohlédnout a vyzkoušet?

 • Ano, jste vítáni v našem showroomu a dalších předváděcích místech, která postupně vznikají po celé České republice. Náš vlastní showroom najdete v Březině u Mladé Boleslavi. Expozice je striktně interaktivní – tepláky s sebou. Návštěvu spojte s rodinným výletem, máme mnoho tipů na pěkná místa a dobré jídlo v okolí. Svou návštěvu prosím ohlaste předem: ahoj@antonieemma.cz nebo 605 049 031. Zde jsou Informace o provozní době dalších předváděcích míst.

Jak se Faber dodává?

 • V úsporně sbalených balících. Povezete ho z showroomu? Žádný balík nebude vážit víc než 15 kg a v pohodě se vám vejde do auta.

Máte jiné dotazy? 

 • Využijte naší sekce kontakty.

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep you secure, we need you to log in again. Thank you for your understanding.

Thank you for your understanding.

Login